Sobota, 14. marec 2026
Mimoriadne správy
- Severná Kórea odpálila sériu rakiet. Juhokórejská armáda hlási približne desať balistických striel
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
Cirkev už nebude kryť prípady sexuálneho zneužívania detí, pápež František posiela kňazom výzvu
VATIKÁN 21. decembra (WebNoviny.sk) – Pápež František sa zaviazal, že katolícka cirkev "už nikdy" nebude kryť sexuálne zneužívanie zo strany duchovenstva a vyzval duchovných, ktorí znásilnili alebo zneužívali deti, aby sa priznali. Vyjadril sa tak v piatok počas svojho výročného príhovoru vatikánskej byrokracii, v ktorom sa venoval najmä tejto problematike.
František uznal, že cirkev v minulosti seriózne neriešila problém sexuálneho zneužívania, ale sľúbil, že v budúcnosti už nebude kryť ani opäť zamietať takéto prípady a vynaloží všetko úsilie, aby pedofili čelili spravodlivosti.
Hlava katolíckej cirkvi zároveň vyzvala obete sexuálneho zneužívania, aby vystúpili so svojimi skúsenosťami a varovali tak zneužívateľov, nech sa "vydajú ľudskej spravodlivosti a pripravia sa na božiu spravodlivosť".
Pápežov príhovor o sexuálnom zneužívaní je podľa agentúry AP dôkazom, že tohtoročné šokujúce odhalenia otriasli Svätou stolicou a spôsobili krízu dôvery v katolíckej hierarchii.
Viac k témam: kňaz, Pápež František, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk - Cirkev už nebude kryť prípady sexuálneho zneužívania detí, pápež František posiela kňazom výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Blahov spor s Esetom bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu, Krajský súd nesprávny rozsudok zrušil
Konzulárno-krízový tím SR sa z Blízkeho východu vrátil na Slovensko, pomáhal s evakuáciou občanov – FOTO
Šutaj Eštok sa zbavil 146 upratovačiek. Policajní odborári nesúhlasia, podľa PS ide o kšeft za 11 miliónov eur – VIDEO