Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
- Top foto dňa (23. júl 2026): Počasie vo svete, skládka v pásme Gazy a predpremiéra Comic-Con International
- Kolabuje námorná preprava? K blokáde Hormuzu a Húsíom v Červenom mori sa pridávajú obmedzenia v čiernomorských prístavoch
- Pri páde vojenského vrtuľníka v Česku zahynul jeden príslušník armády, ďalší utrpeli zranenia
- Saudská Arábia je o krok bližšie k ovládnutiu tvorcu FIFA a The Sims, EÚ obchod odobrila
Čína odmietla podpísať spoločné vyhlásenie s EÚ ohľadom klimatických zmien
Webnoviny 2. jún 2017 687
BRUSEL 2. júna (WebNoviny.sk) - Čína odmietla podpísať spoločné vyhlásenie s Európskou úniou ohľadom klimatických zmien a ďalších záležitostí pre nezhody týkajúce sa obchodu. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na diplomatické zdroje.
Po tom, čo americký prezident Donald Trump vo štvrtok oznámil, že Spojené štáty odstúpia od parížskej klimatickej dohody z roku 2015 a súčasne začnú rokovania o jej opätovnom prijatí, ale za lepších podmienok pre USA, Európska únia dúfala v spojenie síl s Čínou so zámerom posilniť spoluprácu pri realizácii klimatickej dohody.
Odporúčame:
Aktualizované: USA odstupujú od klimatickej dohody, svetoví lídri Trumpa neprehovorili
Čína je celosvetovo najväčším producentom plynov spôsobujúcich skleníkový efekt, zatiaľ čo EÚ je v tejto nelichotivej štatistike na treťom mieste. Predseda Európskej rady Donald Tusk a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker dva dni hostili v Bruseli čínsku delegáciu pod vedením čínskeho premiéra Li Kche-čchianga.
Únia je najväčším obchodným partnerom Pekingu, kým Čína je druhým najväčším pre EÚ. Každodenne si obe strany vymenia tovar v hodnote viac než 1,5 miliardy eur. Rozdielne názory sa však týkajú otázky, aký veľký prístup by mala mať Čína na európsky trh. Prelomovú parížsku dohodu v roku 2015 podpísalo takmer 200 krajín sveta.
Viac k témam: Čína, Európska únia, parížska klimatická dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína odmietla podpísať spoločné vyhlásenie s EÚ ohľadom klimatických zmien © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Testy balistických rakiet vyvolali reakciu, Bezpečnostná rada OSN sprísnila sankcie voči KĽDRNasledujúci článok
Video: Populárny festival Rock am Ring prerušili, hrozil teroristický útok
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Enviropolícia hľadá páchateľa, ktorý pri venčení postrelil psa. O pomoc žiada verejnosť – FOTO
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch