Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Česko bičovali silné búrky, hrozia povodne a zosuvy pôdy
Webnoviny 6. jún 2017 796
PRAHA 6. júna (WebNoviny.sk) - Prudké búrky zasiahli v utorok viacero oblastí Českej republiky vrátane Moravy a Sliezska, odkiaľ hlásili prudký nárazový vietor, prívalové dažde a miestami aj krupobitie.
Intenzívne zrážky zaznamenali aj v západných a juhozápadných Čechách, ale najmä v ich východnej časti, vyplýva zo správ tamojších médií. Český hydrometeorologický ústav varoval pred rozvodnením riečnych tokov a zaplavením nižšie položených lokalít, pivníc či podmytím cestných komunikácií.
Odporúčame:
Aktualizované: Blesky a silný vietor usmrtili 11 ľudí a ďalších 70 zranili
Z okolia Rychnova už hlásili viacero zatopených pivničných priestorov. Na odčerpávaní vody tam už od popoludňajších hodín pracovali hasiči. Keďže sa tu situácia v nasledujúcich hodinách podľa prognózy meteorológov nezlepší, pretože zrážky budú pokračovať, je reálne nebezpečenstvo prívalových povodní či zosuvov pôdy.
Odborníci rovnako upozornili občanov, že silný vietor, ktorý môže v niektorých lokalitách dosahovať rýchlosť až 90 km/hodinu, si vyžaduje zaistenie okien a dverí v príbytkoch, odstránenie alebo upevnenie záhradného nábytku, ale aj zabezpečenie žeriavov na staveniskách či skleníkov.
Intenzita búrok by v nočných hodinách mala od západu ČR postupne slabnúť.
Viac k témam: búrka, povodne, predpoveď počasia
Zdroj: Webnoviny.sk - Česko bičovali silné búrky, hrozia povodne a zosuvy pôdy © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovenský horolezec pri zostupe z Denali spadol do úzkej trhliny v ľade, museli ho vysekávaťNasledujúci článok
Polícia zadržala ďalšieho utečenca podozrivého z teroristických aktivít
Trnavský kraj má za sebou mimoriadne tragickú sobotu, pri dopravných nehodách zomreli dvaja ľudia – FOTO
Sean McCann píše vlastný športový príbeh. Brat nezvestnej Madeleine zabojuje o medailu v Glasgowe
Finančné sebavedomie, ale aj pocity osamelosti. Prieskum ukázal, aká je realita mladých Slovákov