Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Českého prezidenta Zemana prepustili z nemocnice, jeho prvé kroky viedli do sídla v Lánoch
25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Český prezident Miloš Zeman vo štvrtok opustil Ústrednú vojenskú nemocnicu (ÚVN) v Prahe, kde pre zdravotné komplikácie ležal od 10. októbra. Z nemocnice ho krátko po desiatej odviezla sanitka do sídla v Lánoch. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.
ÚVN odporúčala, aby sa prezident v nemocnici liečil aj naďalej. „Pán prezident a jeho rodina a najbližší spolupracovníci boli opakovane informovaní o jeho zdravotnom stave, o predikcii vývoja a možných rizikách a komplikáciách. ÚVN naďalej odporúča ako najvhodnejšiu starostlivosť poskytovanú v špecializovanom zdravotníckom zariadení pod vedením odborného lekárskeho tímu, avšak vzhľadom na významné zlepšenie zdravotného stavu pána prezidenta plne rešpektuje jeho rozhodnutie uprednostniť plnenie svojich ústavných povinností mimo zdravotníckeho zariadenia a ukončiť hospitalizáciu v ÚVN,“ konštatuje ÚVN v tlačovej správe.
O Zemana sa v Lánoch bude starať opatrovateľská služba spoločnosti Senior Home Group, ktorej ÚVN odovzdala všetku potrebnú zdravotnú dokumentáciu a ošetrovateľský plán.
Prezident Zeman minulý týždeň v stredu pre TV Nova povedal, že už sa cíti dobre, denne pracuje a teší sa, že sa do plnenia svojich povinností ponorí ešte intenzívnejšie. V piatok sa chystá vymenovať Petra Fialu (ODS) za premiéra a potom si bude pozývať jednotlivých kandidátov na ministrov.
Viac k témam: Hospitalizácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Českého prezidenta Zemana prepustili z nemocnice, jeho prvé kroky viedli do sídla v Lánoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Požiar v bani na Sibíri zabil najmenej 11 ľudí, desiatky baníkov zostali uväznené pod zemouNasledujúci článok
Česko taktiež vstupuje pre pandémiu koronavírusu do núdzového stavu
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini