Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Česká polícia v spolupráci s NAKA zadržala jedenásť ľudí pre obchod s marihuanou, šlo o rodinný biznis (video)
13.11.2023 (SITA.sk) - Českí policajti zadržali jedenásť ľudí, ktorí sa podieľali na pestovaní konopí v krajine. Obchod s konopami im zarobil milióny českých korún.
„Prípad spoločného vyšetrovacieho tímu Národnej protidrogovej centrály (NPC) so slovenskou prokuratúrou a Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) viedol k zadržaniu a obvineniu desiatich Čechov a jedného cudzinca. Šesť ľudí skončilo vo väzbe," uviedla tlačová hovorkyňa českej NPC. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.
Produkciu, distribúciu a vývoz marihuany podľa kriminalistov zabezpečovali tri generácie jednej rodiny. Na čele gangu stál 47-ročný muž. Marihuana bola určená aj na export na Slovensko.
Polícia pri zásahu zhabala 61 kilogramov sušenej marihuany. Vzhľadom na to, že išlo o organizovanú trestnú činnosť a o obchod s veľkým množstvom drog, hrozí členom skupiny 8 až 12 rokov väzenia. Cudzincovi hrozí 10 až 15 rokov za mrežami, dodal portál TN.cz.
Viac k témam: Drogová trestná činnosť, Hovorkyňa, Kriminalisti, Marihuana
Zdroj: SITA.sk - Česká polícia v spolupráci s NAKA zadržala jedenásť ľudí pre obchod s marihuanou, šlo o rodinný biznis (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová