Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Bývalý premiér Nikola Gruevski ušiel do Maďarska cez Čiernu Horu, tvrdia to predstavitelia krajiny
Webnoviny 16. november 2018 707
PODGORICA 16. novembra (WebNoviny.sk) - Predstavitelia Čiernej Hory tvrdia, že bývalý macedónsky premiér ušiel do Maďarska cez ich krajinu. Do Čiernej Hory údajne prišiel tento týždeň z Albánska a v rovnaký deň odcestoval.
Polícia potvrdila, že Nikola Gruevski prechádzal krajinou 11. novembra, no neuviedla, kam mal namierené. Tamojšie médiá informujú, že politik išiel do Srbska. Podľa denníka Vijesti Gruevského sprevádzali pri vstupe do Čiernej Hory maďarskí diplomati, pričom do Srbska odišiel v inom diplomatickom aute. Srbská polícia sa k prípadu zatiaľ nevyjadrila.
Nikola Gruevski ušiel do Maďarska, aby sa vo svojej vlasti vyhol výkonu dvojročného trestu odňatia slobody. Politika, ktorý bol premiérom v rokoch 2006 - 2016, odsúdili na dva roky nepodmienečne za ovplyvňovanie predstaviteľov ministerstva vnútra, ktorých žiadal, aby mu ako nové služobné vozidlo zakúpili luxusný Mercedes za 600-tisíc eur.
Maďarsko, ktoré expremiér požiadal o azyl, predtým odmietlo, že by pomohlo politikovi pri úteku. Šéf úradu vlády Gergely Gulyás vyhlásil, že maďarského premiéra Viktora Orbána "veľmi pobavili" správy, podľa ktorých Gruevski býva v jeho dome.
Viac k témam: Nikola Gruevski, Viktor Orbán
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý premiér Nikola Gruevski ušiel do Maďarska cez Čiernu Horu, tvrdia to predstavitelia krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia