Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Búrka Ian dorazila na Kubu a smeruje na Floridu, ktorú už zrejme zasiahne ako hurikán štvrtej kategórie
Webnoviny 27. september 2022 465
27.9.2022 (Webnoviny.sk) - Hurikán Ian v utorok zasiahol západnú časť Kuby. Na ostrov so sebou priniesol dážď so silným vetrom, pričom smeroval ďalej k pobrežiu Floridy. Úrady na Kube museli evakuovať viac ako 50-tisíc ľudí v provincii Pinar del Río, ktorá je hlavnou oblasťou pestovania tabaku v krajine.
Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) informovalo, že Ian zasiahol Kubu ako búrka tretej kategórie, no naďalej zosilňoval, pričom vietor mal rýchlosť až 205 kilometrov za hodinu.
Očakáva sa, že Ian v stredu zasiahne Floridu, možno už ako hurikán štvrtej kategórie. Guvernér Floridy Ron DeSantis už cez víkend vyhlásil núdzový stav a vyzval obyvateľov, aby sa pripravili na búrku, ktorá zasiahne veľké časti štátu a prinesie so sebou silné dažde s vetrom a zvýši hladinu mora.
Viac k témam: Hurikán Ian
Zdroj: Webnoviny.sk - Búrka Ian dorazila na Kubu a smeruje na Floridu, ktorú už zrejme zasiahne ako hurikán štvrtej kategórie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Muž priplával do Estónska na paddleboarde, chcel utiecť pred mobilizáciou v RuskuNasledujúci článok
Krajiny NATO nezomrú pri jadrovej apokalypse, vyhlásil Medvedev
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia