Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v Únii, povedal predseda Európskej rady Michel
21.11.2023 (SITA.sk) - Európska únia sa po vstupe Ukrajiny stane bezpečnejšou. Ako referuje web Kyiv Independent, povedal to predseda Európskej rady Charles Michel počas utorňajšieho stretnutia s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a moldavskou prezidentkou Maiou Sandu v Kyjeve.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Som absolútne presvedčený, že naša budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v rámci Európskej únie,“ vyhlásil Michel. Ukrajinci „bojujú za naše spoločné hodnoty“ a „našu spoločnú budúcnosť“, povedal Michel.
V príhovore k ľudu Ukrajiny a Moldavska povedal, že ich prezidenti „urobili veľmi jasné a strategické rozhodnutie“, keď sa rozhodli požiadať o členstvo v EÚ. Michel povedal, že „je našou morálnou povinnosťou a tiež našou strategickou zodpovednosťou urobiť všetko pre to, aby sme túto voľbu splnili“.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)
Viac k témam: Moldavská prezidentka, Predseda Európskej rady, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v EÚ, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Budúcnosť bude bezpečnejšia s Ukrajinou v Únii, povedal predseda Európskej rady Michel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Henkel Slovensko dáva IT technike druhý život a spája udržateľnosť s pomocou komunite