Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Bruselský starosta odstúpil z funkcie, čelí obvineniam z korupcie
Webnoviny 8. jún 2017 604
BRUSEL 8. júna (WebNoviny.sk) - Bruselský starosta Yvan Mayeur vo štvrtok odstúpil z funkcie pre obvinenia z údajnej korupcie. Člena Socialistickej strany (PS) vinia z neoprávnených platieb súvisiacich s dohliadaním na organizáciu Samusocial, ktorá sa venuje pomoci ľuďom bez domova.
Korupčný škandál okolo Mayeura poukazuje na systém platieb, ktoré smerovali vybraným ľuďom v čele spomínanej organizácie. Nie je však známe, nakoľko sa tieto osoby aktívne podieľali na jej riadení. Podľa miestnych médií išlo o politikov, ktorí v týchto platbách údajne dostali desaťtisíce eur.
K Mayeurovmu odstúpeniu sa vyjadril aj predseda Socialistickej strany, bývalý belgický premiér Elio Di Rupo. Podľa neho išlo o nevyhnutný krok. Mayeur bol vo funkcii starostu belgickej metropoly od roku 2013.
Viac k témam: Brusel, Elio Di Rupo, Yvan Mayeur
Zdroj: Webnoviny.sk - Bruselský starosta odstúpil z funkcie, čelí obvineniam z korupcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Po silnej búrke sa rozhorel oheň, pred požiarom evakuovali 10-tisíc ľudí
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry