Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Britskú Labouristickú stranu opustilo sedem poslancov, nesúhlasia aj s postojom k brexitu
LONDÝN 18. februára (WebNoviny.sk) - Sedem britských poslancov oznámilo, že opúšťa hlavnú opozičnú Labouristickú stranu. Nespokojní sú s prístupom strany k témam, akými sú brexit a antisemitizmus.
Nespokojnosť so smerovaním strany
Mnohým labouristickým poslancom sa nepáči smerovanie strany pod vedením Jeremyho Corbyna, ktorý na jej čele stojí od roku 2015.
Obviňujú ho zo slabej opozície voči plánom konzervatívnej vlády na odchod z Európskej únie, ako aj toho, že sa mu nepodarilo vykoreniť protižidovské predsudky v strane.
Najväčší odchod členov od roku 1981
Labouristka Luciana Bergerová, ktorá spolu s ďalšími poslancami oznámila v pondelok svoj odchod, povedala, že strana sa už stala "inštitucionálne antisemitskou".
Hoci sú siedmi odštiepenci len zlomkom z 256-člennej poslaneckej základne strany, ide o najväčší odchod jej členov od roku 1981, keď ju opustili štyria poprední zákonodarcovia s cieľom vytvoriť Sociálnodemokratickú stranu.
Viac k témam: Labouristická strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Britskú Labouristickú stranu opustilo sedem poslancov, nesúhlasia aj s postojom k brexitu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Polícia našla v mrazničke telo, zrejme patrí 19 rokov nezvestnej Jasmine
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa