Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
KVÉTA 14. decembra (WebNoviny.sk) - Výbuch bomby na ceste v pakistanskej provincii Balúčistan si vyžiadal životy šiestich vojakov. Niekoľko ďalších utrpelo zranenia, informovala pakistanská armáda. Útok sa odohral v meste Buleda.
Armáda v piatok tiež informovala, že vojaci zabili v provincii štyroch "teroristov". Stalo sa tak po tom, čo na nich zaútočili počas razie v ich úkryte. Podrobnosti a identity mŕtvych nezverejnila.
V Balúčistane útočia na bezpečnostné zložky separatistickí povstalci aj zahraniční militanti. Pakistanská vláda tvrdí, že povstanie separatistov v provincii potlačila, násilie tam však stále pretrváva.
Viac k témam: bomba, separatisti, vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk - Bomba zabila šiestich vojakov na ceste v pakistanskej provincii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Trh práce menia technológie aj demografia, Aliancia sektorových rád reaguje a ponúka riešenia
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých