Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Baghúz opustili ďalší civilisti, medzi nimi boli aj manželky a deti členov Islamského štátu
BAGHÚZ 6. marca (WebNoviny.sk) - Z poslednej bašty militantov z extrémistickej skupiny Islamský štát (IS) v Sýrii odišli ďalší civilisti. Medzi nimi bolia aj manželky a deti militantov. V stredu v obci Baghúz utíchli boje, ktoré nahradila evakuácia obyvateľov.
V prijímacej oblasti na púšti bolo vidieť skupinu žien, ktoré chválili Islamský štát a nahnevane kričali na novinárov. Všetky pritom prezreli členovia Sýrskych demokratických síl (SDF) podporovaných USA.
Dobytie Baghúzu by znamenalo koniec štvorročnej vojny o vymanenie veľkých častí Sýrie a Iraku spod kontroly IS.
Viac k témam: SDF Sýrske demokratické sily, teroristická organizácia Islamský štát (IS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Baghúz opustili ďalší civilisti, medzi nimi boli aj manželky a deti členov Islamského štátu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie