Piatok, 14. máj 2021
Slabý dážď  5,4 °C
Mimoriadne správy

Austrálsky minister obchodu mieri do Európy, bude rokovať o zablokovaných vakcínach AstraZeneca

 Webnoviny  14. apríl 2021  49
Austrálsky minister obchodu mieri do Európy, bude rokovať o zablokovaných vakcínach AstraZeneca

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Austrálsky minister obchodu Dan Tehan odcestuje do Európy v snahe o odstránenie európskych reštrikcií na export vakcín proti ochoreniu COVID-19. Minister obchodu vo štvrtok začne cestu, počas ktorej navštívi Ženevu, Berlín, Brusel, Paríž a Londýn. Pôvodne mal rokovať najmä o obchode po brexite, ale jeho program sa rozšíril o otázku dodávok vakcín.

Prvá idea, ktorú otvorím pri rokovacom stole, je to, že exportné reštrikcie, nie sú cestou, po ktorej by sme mali ísť," povedal Tehan v stredu pre rozhlasovú a televíznu stanicu ABC.

Viac o téme: Koronavírus


Pre Austráliu meškajú dodávky troch miliónov dávok očkovacej látky firmy AstraZeneca, dodal minister. Európska únia minulý mesiac zablokovala export 250-tisíc dávok vakcíny AstraZeneca do Austrálie z Talianska. Austrálii sa totiž podľa EÚ vo všeobecnosti úspešne darí brzdiť šírenie koronavírusu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Austrálsky minister obchodu mieri do Európy, bude rokovať o zablokovaných vakcínach AstraZeneca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.