Štvrtok, 2. júl 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (2. júl 2026): Prvý deň letných prázdnin, žatevný výjazd, útok na Ukrajine a preteky podpätkoch
- Počet obetí eboly v KDR prekročil 400, nákaza zasiahla ďalšie mesto
- Chlapec vrazil v Thajsku autom do budhistického sprievodu, zahynulo deväť mníchov
- Nemecký výrobca dronov Quantum získal miliardu eur, hodnota firmy prudko vzrástla
- Jirušek: Konflikt s Iránom môže oslabiť dôveru blízkovýchodných štátov v spojenectvo s USA
Armáda spôsobuje Rusom vo Vuhledare veľké straty, vyhlásil prezident Zelenskyj (video)
Webnoviny 20. február 2023 580
20.2.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda „spôsobuje mimoriadne citeľné straty" ruským jednotkám v strategickom meste Vuhledar na východe Ukrajiny.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Ako referuje spravodajský web CNN, v príhovore k národu to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Podľa neho je situácia v oblasti „veľmi zložitá". „Čím horšiu prehru Rusko utrpí v Donbase - v Bachmute, Vuhledare, Marjinke, Kreminne, tým skôr môžeme ukončiť túto vojnu víťazstvom Ukrajiny," povedal Zelenskyj.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Zelenskyj tiež poznamenal, že situácia v ukrajinskej metropole Kyjev i pozdĺž celej severnej hranice je „úplne pod kontrolou". Dodal, že situácia je stabilná aj na juhu Ukrajiny.
Viac k témam: Donbas, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Vuhledar
Zdroj: SITA.sk - Armáda spôsobuje Rusom vo Vuhledare veľké straty, vyhlásil prezident Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelená strecha nákupného srdca Bratislavy žije počas celého leta. CENTRAL pozýva do bezplatného letného kina, na rannú jogu a zážitkové maľovanie
Slovensko sa pripravuje na EXPO 2027 v Belehrade, firmy sa už môžu registrovať – FOTO
Termín referenda sa blíži, o vydanie hlasovacieho preukazu môžete požiadať už len osobne