Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Antisemitizmus vo svete je na vzostupe, ale násilia proti Židom ubúda
Webnoviny 23. apríl 2017 696
TEL AVIV 23. apríla (WebNoviny.sk) - V správe zverejnenej izraelskými výskumníkmi sa uvádza, že násilné útoky na Židov v roku 2016 klesli, a to už druhý rok po sebe, hoci ďalšie podoby antisemitizmu sú na vzostupe po celom svete, predovšetkým v areáloch vysokých škôl v Spojených štátoch.
Výskumníci z Univerzity v Tel Avive dnes informovali, že počet útokov osobitne zameraných proti Židom, ako aj prípadov vandalstva a ďalších násilných činov klesol vlani o 12 percent. Výskumníci zaznamenali 361 takýchto prípadov v porovnaní so 410 incidentmi v roku 2015, ktorý bol vtedy označený za rok s najnižším počtom násilných antisemitských činov za posledné desaťročie.
Odporúčame:
Otvorila som a zamkla koncentračný tábor Auschwitz, hovorí po 75 rokoch Edita Grosmanová
Správa pripisuje väčšinu poklesu zvýšeným bezpečnostným opatreniam v európskych krajinách. Pokles násilných činov sa však neodzrkadlil aj v poklese celkového antisemitizmu. V areáloch amerických univerzít nastal 45-percentný nárast iných foriem antisemitizmu, väčšinou urážok a obťažovania židovských študentov, dodáva správa.
Viac k témam: antisemitizmus, Židia
Zdroj: Webnoviny.sk - Antisemitizmus vo svete je na vzostupe, ale násilia proti Židom ubúda © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Talianske mimovládky mali spolupracovať s prevádzačmi migrantov, vyšetruje ich prokuratúraNasledujúci článok
Chlapec vyhodený rodičmi z okna neprežil, o život bojuje aj jeho otec
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry