Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
Amnesty International chce ukončiť zabíjanie pri protidrogových raziách na Filipínach
Webnoviny 8. júl 2019 784
8.7.2019 (Webnoviny.sk) - Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI) vyzvala Organizáciu Spojených národov (OSN), aby okamžite začala vyšetrovať zločiny proti ľudskosti, ktoré má podľa nej na svedomí filipínsky prezident v súvislosti s protidrogovými raziami.
Amnesty International v pondelok zverejnila správu, v ktorej tvrdí, že počet mŕtvych stále rastie, pričom rozsah zásahov "prekročil prah zločinov proti ľudskosti". Najhorší stav je v provincii Bulacan, kam priviezli policajtov z Manily, ktorá bývala "centrom zabíjania".
Amnesty International takisto vyzvala na medzinárodný tlak, ktorý by mohol pomôcť ukončiť stav v krajine.
Prezident Rodrigo Duterte začal takzvanú vojnu proti drogám v roku 2016. Odvtedy už v rámci nej zahynulo približne 6600 ľudí.
Viac k témam: Amnesty International, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk - Amnesty International chce ukončiť zabíjanie pri protidrogových raziách na Filipínach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky