Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Aké bude smerovanie Ruska po páde Putina? Na kongrese v Poľsku sa stretnú protikremeľskí predstavitelia
21.10.2022 (Webnoviny.sk) - V poľskom meste Jabłonna by sa v dňoch 4. až 7. novembra mal uskutočniť prvý kongres bývalých zákonodarcov Ruskej federácie, ktorí chcú rozhodnúť o tom, aké bude smerovanie Ruska po páde režimu Vladimira Putina. Na Telegrame o tom informoval niekdajší poslanec ruskej Štátnej dumy Iľja Ponomariov, ktorý vystupuje proti súčasnej ruskej vláde.
„Prvý zjazd ľudových poslancov Ruska sa bude konať na historickom predmestí Varšavy,“ uviedol Ponomariov, ktorý dodal, že delegátmi podujatia budú predstavitelia, ktorí boli zvolení v medzinárodne uznávaných voľbách.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Spoločnou platformou delegátov kongresu má byť odmietnutie vojny medzi Ruskom a Ukrajinou, ktorá sa začala v roku 2014, a pripravenosť zmeniť spoločensko-politický systém súčasného Ruska. Ponomariov zdôraznil, že kongres sa koná s cieľom „sformulovať kontúry toho, aké bude Rusko po prehre vo vojne a po Putinovi“.
„Naším cieľom je, aby to uznala Ukrajina, pobaltské a ďalšie krajiny, a aby to videli ruské elity,“ zdôraznil. Aktuálne je vraj zaregistrovaných 52 delegátov kongresu. Podľa Ponomariova predstavujú najmenej 10 miliónov voličov.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Aké bude smerovanie Ruska po páde Putina? Na kongrese v Poľsku sa stretnú protikremeľskí predstavitelia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve