Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Ak sa Ukrajina v súčasnosti nemôže stať členom NATO, mala by dostať bezpečnostné garancie, myslí si prezident Litvy
1.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajine by sa mali poskytnúť kompenzácie za to, že Severoatlantická aliancia jej v súčasnosti nemôže ponúknuť úplné členstvo.
Uviedol to vo štvrtok na samite Európskeho politického spoločenstva v Moldavsku litovský prezident Gitanas Nausėda. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Podľa prezidenta Litvy každý chápe, že by bolo mimoriadne náročné ponúknuť úplné členstvo v NATO krajine, ktorá je vo vojnovom stave.
Povedal však, že sa musia nájsť dostatočné bezpečnostné garancie, ako je vojenská a politická podpora a tiež inštitucionálny rámec pre užšiu spoluprácu Ukrajiny a NATO.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: SITA.sk - Ak sa Ukrajina v súčasnosti nemôže stať členom NATO, mala by dostať bezpečnostné garancie, myslí si prezident Litvy © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini