Utorok, 17. marec 2026
Mimoriadne správy
- Zelenskyj: Jarná ofenzíva Rusov zlyhala, okupanti to skúšajú infiltráciou – FOTO
- Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas
- Trump kritizuje Zelenského, dohoda s ním je vraj ťažšia než s Putinom
- Syn zosadeného šáha sa hlási o slovo. Exilový korunný princ Rezá Pahlaví chce viesť Irán po páde režimu
- Orbán vs. Magyar. Maďarsko čaká veľká predvolebná konfrontácia, jej súčasťou sú aj obvinenia z cudzieho zasahovania
Ak sa chce Srbsko pohnúť vpred, musí uznať nezávislosť Kosova, tvrdí albánsky premiér
TIRANA 25. júla (WebNoviny.sk) — Albánsky premiér Edi Rama vyzval Srbsko, aby uznalo Kosovo za samostatnú krajinu. Takýto krok by podľa jeho slov pomohol stabilizovať balkánsky región. Rama v utorok na svojej stránke na Facebooku napísal, že srbské uznanie nezávislosti Kosova je "jasným riešením".
Rama reagoval na príspevok, ktorý zverejnil srbský prezident Aleksandar Vučič v pondelok v denníku Blic. Srbsko podľa Vučiča musí vyriešiť vzťahy so svojou bývalou provinciou Kosovo, pokiaľ sa chce pohnúť vpred.
Odporúčame:
Orbán sa obul do Sorosa, Maďarsko bude vždy hrádzou proti pomoslimčenej Európe
Prevažne etnickými Albáncami obývané Kosovo vyhlásilo s podporou Západu jednostranne nezávislosť od Srbska v roku 2008. Srbsko podporované Ruskom však tento krok odmietlo uznať.
Balkánska krajina a jej odštiepenecká provincia následne súhlasili s účasťou na rokovaniach pod záštitou Európskej únie s cieľom urýchliť svoje snahy o vstup do bloku. Rama vyzval na pokračovanie týchto rokovaní.
Viac k témam: Albánsko, Kosovo, Srbsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Ak sa chce Srbsko pohnúť vpred, musí uznať nezávislosť Kosova, tvrdí albánsky premiér © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako nestarnúť? Lekár Michael Greger odhaľuje vedecké tajomstvá dlhovekosti
Konečne sa ozval mimozemský signál! Vychádza fenomenálne sci-fi Kontakt od Carla Sagana
Róbert Lantoši už má po klubovej sezóne. České Budějovice vypadli v predkole play-off s Kometou Brno