Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Zuzana Čaputová telefonovala s poľským prezidentom o situácii v Rusku
Webnoviny 25. jún 2023 504
25.6.2023 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v nedeľu popoludní telefonovala s poľským prezidentom Andrzejom Dudom. Diskutovali spolu o vývoji situácie v Rusku, ale aj v Bielorusku, a tiež o možných dopadoch na východnú hranicu Severoatlantickej aliancie (NATO). Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.
Aj keď Poľsku ani Slovensku žiadne bezprostredné nebezpečenstvo nehrozí, hlavy štátov sa zhodli, že dianie treba naďalej veľmi pozorne sledovať. Posledné dni totiž dokazujú, že politika súčasného ruského vedenia nie je len ohrozením bezpečnosti v Európe, ale už zasahuje aj stabilitu samotného Ruska. Partneri budú pokračovať v komunikácii, ako aj v koordinácii s ďalšími spojencami.
Viac k témam: Poľský prezident, Prezidentka SR, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Zuzana Čaputová telefonovala s poľským prezidentom o situácii v Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
V Liptovkej Mare našli telo jedného z dvojice nezvestných mužov (foto)
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická