Štvrtok, 20. jún 2024
Slabý dážď  17,9 °C
Mimoriadne správy

Žilinka sa stretol so srbskou generálnou prokurátorou Dolovac. Diskutovali o organizovanom zločine, korupcii aj terorizme

 Webnoviny  11. jún 2024  97  
Žilinka sa stretol so srbskou generálnou prokurátorou Dolovac. Diskutovali o organizovanom zločine, korupcii aj terorizme

11.6.2024 (SITA.sk) - Agenda právnej pomoci, extradičného konania, ale aj špecializácia prokurátorov na vybavovanie agendy justičnej spolupráce boli témami spoločného stretnutia generálneho prokurátora Maroša Žilinku a srbskej generálnej prokurátorky Zagorky Dolovac.

Memorandum o porozumení a spolupráci


Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová, návšteva šéfky srbskej prokuratúry v Bratislave, ktorá sa uskutočnila bv dňoch 10. až 11. júna, nadväzovala na podpis Memoranda o porozumení a spolupráci medzi najvyššími orgánmi prokuratúr SR a Srbska z 12. septembra 2023 v Belehrade.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Cieľ memoranda spočíval v posilnení a podpore spolupráce v boji proti trestnej činnosti a vo vzájomných konzultáciách na účely výmeny odborných znalostí v oblastiach organizovaného zločinu, korupcie, terorizmu, obchodovania s drogami, pašovania osôb, prania špinavých peňazí, počítačovej kriminalita, ako aj ďalších závažných zločinov.

S|polupráca s organizáciou Eurojust


„Stretnutie vnímam ako možnosť obojstranného potvrdenia dôležitosti vzťahov medzi slovenskou a srbskou prokuratúrou a vysokej úrovne našej spolupráce," povedal Žilinka. Zároveň doplnil, že v dnešnom globalizovanom svete kriminalita nepozná hranice, čo len zvýrazňuje nevyhnutnosť efektívnej justičnej spolupráce aj s krajinami, ktoré nie sú členmi Európskej únie. „Ide o náš spoločný záujem," dodal.

Žilinka si so srbskou partnerkou takisto vymenili skúsenosti týkajúce sa spolupráce s organizáciou Eurojust alebo medzištátnymi sieťami, ako je napríklad Európska justičná sieť.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, hovorkyňa generálnej prokuratúry SR, srbská generálna prokurátorka
Zdroj: SITA.sk - Žilinka sa stretol so srbskou generálnou prokurátorou Dolovac. Diskutovali o organizovanom zločine, korupcii aj terorizme © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.