Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP
5.12.2023 (SITA.sk) - Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou Úradu špeciálnej prokuratúry.
Ako napísal na sociálnej sieti, bez ohľadu na to, aké rozhodnutie príjmu predstavitelia zákonodarnej a výkonnej moci v súvislosti s ÚŠP, spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr považuje za dehonestujúce a neprípustne degradujúce ich odbornú spôsobilosť.
„Prokurátori krajských prokuratúr vysoko kvalifikovane konajú v trestných veciach organizovaného zločinu, závažnej násilnej a ekonomickej trestnej činnosti, drogovej kriminality ako aj ako trestnej činnosti verejných činiteľov a práve z ich radov sa v podstatnej miere personálne kreoval a kreuje Úrad špeciálnej prokuratúry," zdôraznil Žilinka.
Vládna koalícia podľa medializovaných informácií chystá zmenu fungovania a prípadne aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Trestné veci, ktoré momentálne špeciálna prokuratúra dozoruje, by v takom prípade prešli do pôsobnosti krajských prokuratúr, čo kritizovali napríklad opoziční politici. Samotný generálny prokurátor podľa medializovaného stanoviska nepozná konkrétnu podobu zmien, ktoré chystá koalícia.
Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Prokuratúra
Zdroj: SITA.sk - Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO