Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Vysoká rýchlosť aj podgurážení vodiči sú dôvodom, že na cestách v Trnavskom kraji zomrelo vlani 26 osôb
25.1.2022 (Webnoviny.sk) - Polícia v Trnavskom kraji zaznamenala v minulom roku 1 404 dopravných nehôd, čo je o 177 menej ako v roku 2020. Na cestách zomrelo 26 ľudí, čo je o 12 menej ako rok predtým, z toho dvaja chodci a dvaja cyklisti.
Najčastejšie došlo k nehodám na konci pracovného týždňa, keď zomrelo až desať zo všetkých obetí dopravných nehôd. Viac ako štvrtina nehôd (371) sa stala v okrese Trnava. Naopak, najmenej (104) sa ich stalo v okrese Skalica.
Najčastejšou príčinou bola vysoká rýchlosť
Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, najčastejšou príčinou tragických nehôd bola neprimeraná rýchlosť, porušenie povinností vodiča a nesprávne predchádzanie. Päť smrteľných nehôd zavinili vodiči pod vplyvom alkoholu.
Ťažké zranenia pri nehodách v roku 2021 utrpelo 79 osôb, čo je o 16 viac ako rok predtým, a ľahké 607 ľudí, teda o 83 viac ako v roku 2020.
Za nehody mohli aj podgurážení vodiči
Až 181 dopravných nehôd spôsobili vodiči pod vplyvom alkoholu. Takmer polovica podgurážených vodičov havarovala v okresoch Trnava a Dunajská Streda. Zo všetkých dopravných 65 bolo za účasti chodcov, z nich bolo 13 detí. Dve desiatky zrážok zavinili samotní chodci.
Vlani polícia zaevidovala 93 nehôd, kde boli účastníkmi cyklisti a kolobežkári, čo je o 27 viac ako predchádzajúci rok. Dve tretiny z nich zavinili práve cyklisti.
Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravné nehody, Opitý vodič, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Vysoká rýchlosť aj podgurážení vodiči sú dôvodom, že na cestách v Trnavskom kraji zomrelo vlani 26 osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk