Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Vyšetrovateľ nedovolil obhajobe riaditeľa SIS nazrieť do spisu bez odôvodnenia, uviedla advokátka Mišíková
14.3.2021 (Webnoviny.sk) - Vyšetrovateľ nedovolil obhajobe riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského nazrieť do spisu bez toho, aby to odôvodnil.
Médiám to dnes povedala advokátka Eva Mišíková, ktorá je obhajkyňou Vladimíra Pčolinského. Doplnila, že rovnako jej nebolo umožnené pozrieť sa na zápisnice svedkov, ktorých vo veci vypočúvajú a majú byť aktérmi predmetného skutku.
„Mali sme preto sťaženú argumentáciu, pokiaľ ide o návrh na vzatie do väzby. Nemala som za ten čas možnosť uskutočniť právnu poradu s klientom," doplnila Mišíková.
Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku dnes od 10:00 rozhoduje o vzatí riaditeľa SIS do väzby. Vladimír Pčolinský čelí podozreniam, že vzal úplatok 40-tisíc eur od podnikateľa Zoroslava Kollára.
Viac k témam: korupcia, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vyšetrovateľ nedovolil obhajobe riaditeľa SIS nazrieť do spisu bez odôvodnenia, uviedla advokátka Mišíková © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Bolo by to veľmi nerozumné, varoval európske krajiny pred odvetnými clami minister financií USA
Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO