Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Volebnú kampaň je možné viesť len do stredy, ministerstvo pripomína aj jej maximálnu sumu

 Webnoviny  25. september 2023  260  
Volebnú kampaň je možné viesť len do stredy, ministerstvo pripomína aj jej maximálnu sumu

25.9.2023 (SITA.sk) - Volebnú kampaň môžu strany, hnutia a koalície, ktoré kandidujú v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, viesť do stredy 27. septembra do 23:59. Na svojej internetovej stránke na to upozorňuje ministerstvo vnútra s tým, že 48 hodín predo dňom konania volieb platí moratórium.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


Rezort zároveň pripomína, že na volebnú kampaň môžu kandidujúce subjekty vynaložiť najviac 3 000 000 eur vrátane dane z pridanej hodnoty.

„Vo voľbách do Národnej rady SR sú subjektmi oprávnenými viesť volebnú kampaň iba kandidujúce politické strany. Fyzické osoby sa v prípade neoprávneného vedenia volebnej kampane dopúšťajú priestupku a fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby správneho deliktu," zdôraznilo ministerstvo.

Rezort dodal, že kandidujúce subjekty sú mu povinné doručiť najneskôr v 30. deň po vykonaní volieb záverečnú správu o nákladoch na volebnú kampaň.Viac k témam: Kampaň, Moratórium, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk - Volebnú kampaň je možné viesť len do stredy, ministerstvo pripomína aj jej maximálnu sumu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.