Utorok, 28. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
- Nemecký kancelár Merz potvrdil plánovanú návštevu Slovenska, informoval premiér Fico – VIDEO
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
Vodič v podmienke ignoroval doživotný zákaz a jazdil opitý, nafúkal cez dve promile
Webnoviny 5. apríl 2019 538
BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) - Policajti Obvodného oddelenia z Trenčína zastavili opitého vodiča, ktorý jazdil v čase, keď mal súdom uložený doživotný zákaz riadiť motorové vozidlá.
Bez vodičského preukazu
Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, vo večerných hodinách na ceste I/9 v obci Drietoma zastavili a kontrolovali 46-ročného Jozefa z okresu Trenčín na vozidle Suzuki Swift.
"Policajti namerali vodičovi 2,44 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška ukázala hodnotu o niečo nižšiu, a to 2,35 promile alkoholu v dychu. Pri cestnej kontrole policajti ďalej zistili, že Jozef nemá pri sebe vodičský preukaz," uviedla hovorkyňa.
Po vytriezvení obvinenie
Lustráciou v evidenciách vodičov zistili, že mu Okresný súd v Trenčíne uložil trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na dva roky a zákaz viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu na doživotie.
Policajti vodiča zadržali. Po vytriezvení ho neminulo obvinenie z prečinov ohrozovania pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenie výkonu úradného rozhodnutia. Za uvedené trestné činy v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.
Viac k témam: alkohol za volantom, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Vodič v podmienke ignoroval doživotný zákaz a jazdil opitý, nafúkal cez dve promile © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia počas maratónu v hlavnom mesteNasledujúci článok
Marec bol nadpriemerne teplý, na niektorých miestach Slovenska panuje sucho
Keď poslušná dáma stretne mrzutého polorka a preskočí iskra... Je to Zakázaná láska
Na pracovnom trhu pribúda cudzincov, ich integrácia však zaostáva a úskalia má aj nábor pracovníkov
Rytmus ide do temnoty, uzatvára seriál Bandita a vydáva soundtrackové EP Čerto – VIDEO, FOTO