Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
BRATISLAVA 18. júla (WebNoviny.sk) - Bývalého premiéra Vladimíra Mečiara začala prešetrovať polícia v súvislosti so zneužívaním právomoci verejného činiteľa.
Ako na svojej internetovej stránke informuje denník SME, dopustiť sa ho mal ešte v marci 1998, keď ako zastupujúci prezident udelil amnestie na skutky súvisiace so zavlečením Michala Kováča ml. do cudziny. Po tom, čo tento krok označil za prekročenie zákona Ústavný súd SR, sa prípadom začala zaoberať krajská prokuratúra, ktorej to nariadil generálny prokurátor Jaromír Čižnár.
Odporúčame:
Aktualizované: Expremiér Vladimír Mečiar hovoril v RTVS o amnestiách
"Predmetná vec bola odovzdaná Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave," povedal pre SME prokurátor a hovorca krajskej prokuratúry Michal Šúrek. Prípad bol už podľa krajskej polície pridelený vyšetrovateľovi, ktorý by si ho teraz mal naštudovať. Potom rozhodne, či začne vyšetrovanie a Mečiara obviní, dodáva denník.
Viac k témam: Generálna prokuratúra SR, Mečiarove amnestie, Vladimír Mečiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Vladimíra Mečiara prešetruje polícia v súvislosti s udelením amnestií © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Foto: Kostol v Muránskej Dlhej Lúke má unikátne vežové hodinyNasledujúci článok
Vodiči pozor, na úseku Zlatník – Opátka dočasne obmedzia dopravu
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera