Pondelok, 9. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
14.5.2023 (SITA.sk) - Vláda padla preto, že viacerí jej členovia boli neschopní a prezidentka Zuzana Čaputová už nemala inú možnosť, než vymenovať úradnícku vládu. To, či hnutie Sme rodina vysloví dôveru úradníckej vláde je ešte otázne.
Čím horšie, tým lepšie
Uviedol to poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Krajniak sa vyjadril, že hnutie Sme rodina nebude postupovať spôsobom „čím horšie, tým lepšie".
Vysvetlil, že ak úradnícka vláda predloží nejaký dobrý návrh, ktorý môže pomôcť ľuďom, tak ho podporia, súčasne však neprevezmú zodpovednosť za vládu prezidentky.
Štátny rozpočet na budúci rok
„Netvoríme programové vyhlásenie vlády, nenominovali sme nikoho do tejto vlády, čiže budeme postupovať prípad od prípadu, takým spôsobom, ako bude postupovať úradnícka vláda. Najhoršie, čo by mohlo byť a čoho sa obávame, je, aby táto úradnícka vláda neprispela ešte k väčšiemu prehĺbeniu chaosu, ktorý na Slovensku je," vyhlásil Krajniak.
Dodal, že najdôležitejšie je, aby nová vláda čím skôr pripravila štátny rozpočet na budúci rok, aby sa všetky politické strany, ktoré budú kandidovať v parlamentných voľbách vedeli pripraviť, ujasniť si priority a vedeli ľuďom pred voľbami povedať, akým spôsobom sa k tomuto štátnemu rozpočtu postavia.
Prevzatie zodpovednosti
„Vyslovenie dôvery vláde nie je len o tom, či sú nám sympatickí alebo o tom, že im nebudeme robiť zle. Je to prevzatie zodpovednosti," doplnil Krajniak.
Budúca ministerka práce Soňa Gaborčáková je podľa Krajniaka dlhoročná a nespochybniteľná odborníčka na sociálnu pomoc a sociálne veci.
„V prípade, že jej budem môcť pomôcť, tak jej pomôžem, pretože v tomto nejde o súperenie. Víťazom v politike by mali byť ľudia a nie politici," uzavrel Krajniak.
Viac k témam: O 5 minút 12, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Vláda padla pre neschopnosť viacerých členov, uviedol Krajniak © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom