Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Viaceré politické strany a hnutia dostali výhražné emaily, páchateľ sa vyhráža bombovým útokom na ich sídla
10.2.2025 (SITA.sk) - Viaceré politické strany a hnutia v pondelok dostali výhražné maily, v ktorých sa im neznámy páchateľ vyhráža spáchaním bombového útoku na ich sídlo. Pre agentúru SITA obdržanie takéhoto mailu potvrdila najsilnejšia opozičná strana Progresívne Slovensko aj strana Sloboda a Solidarita (SaS).
KDH email nedostalo
„Riešime to s políciou,“ potvrdil hovorca SaS Ondrej Šprlák. Výhražný e-mail obdržalo aj hnutie Slovensko. „Neznámy odosielateľ sa vyhráža bombovým útokom na sídlo hnutia. Hnutie už výhražný e-mail nahlásilo na políciu,“ uviedol hovorca Matúš Bystriansky.
Kresťanskodemokratické hnutie takýto mail podľa hovorkyne Lenky Kovár neeviduje. Aj Kresťanská únia, ktorá je v spoločnom poslaneckom klube s hnutím Slovensko a stranou Za ľudí, dostala ráno e-mail, v ktorom sa anonym vyhráža odpálením bomby pred sídlom strany.
Bombové vyhrážky
„Bezodkladne sme upovedomili políciu, ktorá vo veci koná,“ uviedla strana. Mimoparlamentné Slovenské hnutie obrody informovalo, že ráno obdržalo mail s textom: „Dobrý deň, dnes spácham bombový atentát na sídlo Vašej strany! Naložil som bomby do dodávky a odpálim ich akonáhle ju zaparkujem pri Vašu budovu“.
S bombovými vyhrážkami sa v pondelok ráno potýkala aj Sociálna poisťovňa. Medzičasom sú už jej pracoviská znova otvorené. „Sociálna poisťovňa oznamuje, že po rannej kontrole jej pobočiek a ústredia už všetky pracoviská fungujú v štandardnom režime. Klientske centrá sú opäť k dispozícii verejnosti,“ uviedla. Agentúra SITA oslovila v súvislosti s bombovými vyhrážkami aj políciu.
Viac k témam: bombová hrozba, výhražný email
Zdroj: SITA.sk - Viaceré politické strany a hnutia dostali výhražné emaily, páchateľ sa vyhráža bombovým útokom na ich sídla © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera