Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Veľká policajná akcia v Košiciach. Bezpečnostné zložky zasahujú proti páchateľovi podozrivému z terorizmu
7.1.2025 (SITA.sk) - V Košiciach prebieha policajná akcia pre podozrenie z terorizmu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach Lenka Ivanová. Ako priblížila, v týchto chvíľach na jednej z ulíc v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov prebieha policajná akcia zameraná na zadržanie páchateľa podozrivého zo spáchania trestného činu terorizmu a iných trestných činov.
„Verejnosť chceme ubezpečiť, že policajti rôznych útvarov v pôsobnosti Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach v spolupráci s inými zložkami z rôznych rezortov majú situáciu pod kontrolou, postupujú mimoriadne opatrne s vopred naplánovanou elimináciou možného nebezpečenstva, preto nie je dôvod na šírenie paniky ani strachu,“ uviedla polícia.
Jednu podozrivú osobu už zadržali, no pre prebiehajúce procesné úkony nebudú poskytovať bližšie informácie. Verejnosť bude informovaná hneď, ako to procesná situácia dovolí.
Viac k témam: hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, Policajná akcia, Terorizmus
Zdroj: SITA.sk - Veľká policajná akcia v Košiciach. Bezpečnostné zložky zasahujú proti páchateľovi podozrivému z terorizmu © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov