Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer
Webnoviny 26. február 2024 489
26.2.2024 (SITA.sk) - Generálny riaditeľ ASBIS SK spol. s r.o. Andrej Buchamer preberá vedenie českého ASBIS-u. Bude tak zodpovedný za dva subjekty pod značkou ASBIS a to v dvoch krajinách, na Slovensku i v Čechách.
K zmene dochádza ku koncu februára z dôvodu ukončenia pôsobenia generálneho riaditeľa Petra Jandíka vo firme na jeho vlastnú žiadosť. Do doby, kým nebude obsadená pozícia nového generálneho riaditeľa v spoločnosti ASBIS CZ, spol. s.r.o., všetky súvisiace výkonné a štatutárne funkcie preberie Andrej Buchamer. ASBIS CZ zostane v kompetencii Andreja Buchamera aj po vymenovaní nového generálneho riaditeľa v Čechách.
"Ďakujem Petrovi i celému českému tímu za úsilie a vedeniu korporácie ďakujem za dôveru. Mojou ambíciou na nasledujúce obdobie je využiť slovenské a české synergie v oblasti biznisu, v odborných kompetenciách i ľudských zdrojoch a nastaviť procesy vo firme tak, aby ešte lepšie pokrývali potreby zákazníkov i trhu Českej republiky. Chcel by som v portfóliu produktov podporiť najnovšie technologické trendy napríklad v oblastiach digitalizácie, robotiky, podnikových IT infraštruktúr alebo služieb s vysokou pridanou hodnotou pre našich obchodných partnerov," zdôrazňuje Andrej Buchamer.
Andrej Buchamer
Andrej Buchamer je generálnym riaditeľom ASBIS Slovensko od roku 2015. Pôsobil na viacerých technologických, obchodných a manažérskych postoch. V spoločnosti DNS Slovensko, neskôr v Avnet Technology Solutions zastával pozíciu generálneho riaditeľa. Predtým pôsobil v spoločnostiach GlobalTel alebo Kiwwi Slovakia, ktorá sa neskôr stala súčasťou práve GlobalTel-u. Andrej Buchamer vedie slovenskú pobočku s približne 160 zamestnancami a ročnými tržbami viac ako 350 mil. euro. ASBIS je najväčší distribútor IT na Slovensku.
ASBIS
ASBISc Enterprises PLC (WSE:ASB). ASBIS bol založený v roku 1990. V roku 1995 vznikla holdingová spoločnosť na Cypre so sídlom v Limassole. V roku 1997 ASBIS v regióne EMEA dosahoval tržby už viac ako 100 miliónov USD. V roku 2007 spoločnosť dokončila IPO na Varšavskej burze cenných papierov. Dnes má ASBIS kancelárie vo viac ako 30 krajinách a zamestnáva vyše 2 500 ľudí. ASBIS si kladie za cieľ pokračovať vo svojom raste, prinášať nové technológie na viac miest a zároveň zasahovať viac ľudí na tejto ceste.
Informačný servis
Viac k témam: PR
Zdroj: SITA.sk - Vedenie českého ASBIS-u preberá Andrej Buchamer © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kto bude novým predsedom SaS? O post sa uchádza Gröhling aj ďalší kandidát
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní
Kraj nostalgie, ktorý má šancu prebudiť sa. Zlín hľadá cestu od Baťu k novej priemyselnej budúcnosti. Jej zárodok sa rodí vo Vizoviciach – VIDEO, FOTO