Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
V4 totálne rozmlátili, záujem na jej fungovaní má podľa Fica už len on a Orbán
Webnoviny 10. január 2024 503
10.1.2024 (SITA.sk) - Vyšehradská štvorka (V4) je podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) úplne rozbitá a záujem na jej fungovaní má už len on a maďarský premiér Viktor Orbán. Vyhlásil to v stredu v televízii Joj 24.
„Z nás sme už len dvaja v tomto okamihu, a to ja a Viktor Orbán, ktorí majú záujem na fungovaní V4. Viem, že Česká republika, ktorá je momentálne predsedajúcou krajinou V4, je veľmi pesimisticky naladená k fungovaniu V4 a považujem to za obrovskú chybu,“ povedal Fico.
Podľa jeho slov sa premiéri Česka, Slovenska, Poľska a Maďarska vždy stretávali pred zasadnutím Európskej rady a povedali si postoje. Spoločne si potom vedeli presadzovať svoje záujmy v rámci Európskej únie.
„Keď veľké štáty videli, že štyri štáty, ktoré reprezentujú 60 – 65 miliónov obyvateľov, majú na niečo iný názor, tak už klopali na dvere. Či už to bol Sarközy, či to bola Merkelová, vedeli, že s nami musia rokovať. Teraz sa, samozrejme, všetci tešia, pretože V4 totálne rozmlátili,“ uviedol Fico.
Viac k témam: Maďarský premiér, Premiér Slovenskej republiky, Vyšehradska štvorka
Zdroj: SITA.sk - V4 totálne rozmlátili, záujem na jej fungovaní má podľa Fica už len on a Orbán © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Kaliňák: Stav v rezorte obrany vyzerá mimoriadne zle
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická