Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
V prešovskej kaviarni sa bude diskutovať s hosťami aj z Kene o živote cudzincov na Slovensku
PREŠOV 9. marca (WebNoviny.sk) – Obyvatelia Prešova a okolia môžu spoznať kultúry a ľudí z rôznych kútov sveta. Migračné informačné centrum (MIC) Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) totiž v pondelok 11. marca o 18. hodine v prešovskej kaviarni Christiania organizuje diskusiu pod názvom Aj my sme tu doma so zaujímavými hosťami pôvodom z Afganistanu a Kene o živote cudzincov na Slovensku.
Ako agentúru SITA informovala vedúca Úradu IOM v Bratislave Zuzana Vatráľová, hovoriť budú aj o tom, ako sa žije cudzincom na Slovensku, prečo sa sem rozhodli prísť, či o tom čo sa tým pre nich zmenilo.
“Ich skúsenosti sa budú striedať s krátkymi filmovými príbehmi cudzincov žijúcich na Slovensku. V ďalšom programe fotografická výstava priblíži život v Afganistane a návštevníci budú môcť ochutnať gastronomickú špecialitu Mantu zo Strednej Ázie,“ informovala Vatráľová. Vstup na podujatie je bezplatný.
Viac k témam: Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM), Migračné informačné centrum (MIC)
Zdroj: Webnoviny.sk - V prešovskej kaviarni sa bude diskutovať s hosťami aj z Kene o živote cudzincov na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa
Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO