Utorok, 9. jún 2026
Mimoriadne správy
- Europoslanci žiadajú preveriť vymenovanie šéfa Siemensu za vyslanca pre AI
- Ministri EÚ odmietli obavy, že technologická suverenita vytlačí zahraničné firmy
- Trump povedal, že mierová dohoda s Iránom by sa mohla dosiahnuť do dvoch alebo troch dní
- Počet ozbrojených konfliktov vo svete dosiahol vlani najvyššiu úroveň od druhej svetovej vojny
- Najväčší európsky meteorit dopadol pri slovenských hraniciach. NASA upozorňuje na ďalší blízky prelet asteroidu
V bývalej budove základnej školy v Rači súkromná škola nebude, poslanci odmietli návrh
Webnoviny 22. február 2020 660
22.2.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanci miestneho zastupiteľstva odmietli návrh zriadiť novú súkromnú školu v chátrajúcej budove bývalej základnej školy na Plickovej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača.
„Poslanci miestneho zastupiteľstva rozhodli, že v časti budovy Plickova (hlasovanie 8:7) nebude škola Felix a zároveň, že máme vykonať kroky k zriadeniu obecnej školy Plickova. Teda riešenie, ktoré doteraz nenavrhovali. Toto riešenie je náročnejšie s väčším počtom rizík, hlavne finančných, akceptujem však rozhodnutie väčšiny zastupiteľstva a teda ideme zložitejšou cestou rekonštrukcie po vlastnej línii,“ uviedol na sociálnej sieti starosta Rače Michal Drotován.
Školu zrekonštruujú
V novembri minulého roka sa stretli predstavitelia vedenia Rače, zástupca školy Felix a investora s poslancami mestskej časti Rača. V decembri 2019 miestna rada odporučila zaradiť predmetný materiál na najbližšie zastupiteľstvo a 10. decembra miestne zastupiteľstvo hlasovaním všetkých prítomných poslancov prijalo uznesenie, že súhlasia s prenájmom časti školy spoločnosti Edu Development, s.r.o. za účelom zriadenia školy Félix. Na poslednom mimoriadnom zastupiteľstve, kde prerokovali zriadenie školy Felix, však poslanci návrh nepodporili.
Hoci mestská časť nezriadi v budove na Plickovej novú školu Felix, plánuje však časť bývalej základnej školy zrekonštruovať. Budovu školy získala mestská časť od magistrátu v minulom roku a predbežné odhadované náklady na opravu sú 6 až 7 miliónov eur.
Nedostatok miest
„V zmysle uznesenia miestneho zastupiteľstva obstará mestská časť Bratislava-Rača príslušné posudky a projektovú dokumentáciu a bude hľadať zdroje, vrátane úveru, na rekonštrukciu zatiaľ časti budovy základnej školy Plickova pre račianske deti,“ dodal Drotován.
Nová škola by pomohla vyriešiť problém s nedostatkom miest pre žiakov, pretože v Rači rapídne stúpol v dôsledku demografie a novej výstavby ich počet. Školy na Tbiliskej a Hubeného ulici už kapacitne nepostačujú. Z tohto dôvodu mestská časť potrebuje otvoriť nové triedy pre žiakov.
„Pre školský rok 2020/21 by mali pribudnúť dve triedy na Gymnáziu Hubeného na prechodné obdobie do vybudovania nových tried. Rokujeme o tom s pani riaditeľkou aj s Bratislavským samosprávnym krajom,“ dodal starosta Rače.
Viac k témam: rekonštrukcia, základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk - V bývalej budove základnej školy v Rači súkromná škola nebude, poslanci odmietli návrh © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Bratislavský kraj má v pláne vybudovať na konci Petržalky novú multifunkčnú halu
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby
NATO posilňuje obranu v okolí Švédska a Fínska
Top foto dňa (6. jún 2026): Api domčeky, pavilón šeliem, nový most, premiér SR, protest a dáždniky