Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Územie Slovenska potrápi silný vietor, meteorológovia vydali aj výstrahu druhého stupňa
2.11.2019 (Webnoviny.sk) - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu druhého stupňa pred silným vetrom na severe Slovenska. Ako informuje na svojej oficiálnej webovej stránke, meteorologická výstraha platí v nedeľu od 20:00 do pondelka do 5:00.
„V danej oblasti sa očakáva výskyt silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 38 až 44 metrov za sekundu, čo je 135 až 160 kilometrov za hodinu a priemernú rýchlosť vetra 25 až 28 metrov za sekundu, čo je 90 až 100 kilometrov za hodinu. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ upozorňuje SHMÚ.
Pre západ Slovenska zároveň platí od nedele rána do večera meteorologická výstraha prvého stupňa. „Očakáva sa výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu, čo je 65 až 85 kilometrov za hodinu. Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ píše SHMÚ.
Viac k témam: počasie, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk - Územie Slovenska potrápi silný vietor, meteorológovia vydali aj výstrahu druhého stupňa © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Stretnutie Fica s Trumpom zapadá do politiky na štyri svetové strany, tvrdí šéf obchodnej komory
Bolo by to veľmi nerozumné, varoval európske krajiny pred odvetnými clami minister financií USA