Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Ústavný súd rozhodol o novele Trestného zákona účelovo a politicky, myslí si Gašpar
3.3.2024 (SITA.sk) - Ústavný súd rozhodol rýchlo a účelovo o zákone, ktorý ešte nie je platný, čo vo svojej doterajšej praxi ešte nikdy neurobil.
Rozhodnutie nie je jasné
V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to na margo rozhodnutia ústavného súdu o novele Trestného zákona povedal koaličný poslanec Tibor Gašpar (Smer-SD). Zároveň skonštatoval, že ústavný súd v tejto súvislosti rozhodoval politicky.
„Nepočkal ani na lehotu, v ktorej môžete námietky posielať k jednotlivým sudcom," povedal Gašpar s tým, že rozhodnutie súdu nie je ani jasné, ani zrozumiteľné. „Budeme mať veľa otázok ako politici," doplnil Gašpar.
Odkaz pre koalíciu
Opozičný poslanec Branislav Gröhling (SaS) v tejto súvislosti pripomenul, že 11 z 12 sudcov ústavného súdu bolo zvolených počas vlády strany Smer-SD.
Zároveň povedal, že je zavádzaním, keď koalícia tvrdí, že jej víťazstvom je zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. „Niečo také ste nemali ani v programovom vyhlásení vlády," odkázal poslancom koalície.
Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Novela Trestného zákona, Opozícia
Zdroj: SITA.sk - Ústavný súd rozhodol o novele Trestného zákona účelovo a politicky, myslí si Gašpar © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO