Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Ústavný súd prijal Čaputovej podnet týkajúci sa kompetenčného zákona, jednej žiadosti však nevyhovel
7.2.2024 (SITA.sk) - Ústavný súd (ÚS) SR v celom rozsahu prijal na ďalšie konanie podnet prezidentky Zuzany Čaputovej týkajúci sa kompetenčného zákona.
Ako ďalej informovala hovorkyňa ÚS SR Martina Ferencová, ústavný súd ale zároveň nevyhovel žiadosti na pozastavenie účinnosti predmetného zákona.
Prezidentka Zuzana Čaputová sa v súvislosti s tzv. kompetenčným zákonom obrátila na Ústavný súd SR a podala podnet na začatie konania o súlade právnych predpisov s Ústavou SR. Ako informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, predmetným návrhom hlava štátu napáda článok II a článok III zákona, ktorý poslanci Národnej SR opätovne schválili 16. januára.
Viac k témam: kompetenčný zákon, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk - Ústavný súd prijal Čaputovej podnet týkajúci sa kompetenčného zákona, jednej žiadosti však nevyhovel © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk