Streda, 24. február 2021
Jasno  6,4 °C
Mimoriadne správy

Turistka v Kvačianskej doline náhle stratila vedomie, na pomoc jej išli horskí záchranári

 Webnoviny  23. január 2021  33
Turistka v Kvačianskej doline náhle stratila vedomie, na pomoc jej išli horskí záchranári

23.1.2021 (Webnoviny.sk) -


V piatok vo večerných hodinách boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o pomoc pre 38-ročnú slovenskú turistku, ktorá v Kvačianskej doline náhle stratila vedomie a nemala prítomné základné životné funkcie, a to dýchanie a krvný obeh.


Spoločne s operátorom tiesňovej linky 155 bola okamžite začatá kardiopulmonálna resuscitácia (KRP). Masážou srdca a umelým dýchaním sa u ženy podarilo obnoviť životné funkcie. HZS o tom informuje na svojej webstránke.Záchranári po príchode na miesto pokračovali v rozšírenej KPR a transportovali na miesto aj lekára z posádky rýchlej lekárskej pomoci (RLP).


„Následne bola pacientka za prebiehajúcej KPR transportovaná terénnym vozidlom do Kvačian, kde bola odovzdaná posádke RLP na prevoz do nemocnice,“ dodáva HZS.Viac k témam: kolaps, turistka
Zdroj: Webnoviny.sk - Turistka v Kvačianskej doline náhle stratila vedomie, na pomoc jej išli horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.