Utorok, 16. júl 2024
Mimoriadne správy

Trnava organizuje prvé cyklistické podujatie pre deti Kidical Mass, štartuje na Trojičnom námestí

 Webnoviny  22. jún 2024  74  
Trnava organizuje prvé cyklistické podujatie pre deti Kidical Mass, štartuje na Trojičnom námestí

22.6.2024 (SITA.sk) - Trnava sa pridá k mestám, ktoré organizujú cyklistické podujatia pre deti, rodičov a všetkých priaznivcov bicykla Kidical Mass. Štart bude v nedeľu 23. júna o 16:00 na Trojičnom námestí.

Odtiaľ cyklisti spoločne vyrazia na pätkilometrovú trasu k trnavskému pumptracku na Prednádraží. Súčasťou cyklojazdy bude mobilný bublifuk a hudobný sprievod. V cieli sa jej účastníci zabavia na detskom divadelnom predstavení. Informovala o tom trnavská radnica.

Preteky organizuje viacero miest na Slovensku


Cieľom Kidical Mass je zvýšiť povedomie o potrebe vytvárania bezpečných cyklistických trás v mestách nielen pre deti, podporiť pohyb a zdravý životný štýl detí a povzbudiť rodiny k tomu, aby sa nebáli používať bicykel ako dopravný prostriedok vo svojom každodennom živote.

Takéto cyklojazdy pre deti pod hlavičkou Kidical Mass organizujú viaceré mestá na Slovensku aj inde v Európe. Trnava sa postupne stáva mestom ústretovým k cyklistom.

Pribúdajú nové cyklotrasy


V meste každý rok pribúdajú nové cyklotrasy, momentálne je rozostavaná dvojkilometrová cyklotrasa na Ulici J. Bottu a Moyzesovej ulici. Mesto Trnava je pripravené začať s výstavbou cyklotrasy do mestskej časti Modranka a smerom k susednej obci Hrnčiarovce nad Parnou.

V prípade týchto dvoch cykloprojektov čaká radnica na vyhodnotenie druhej cyklovýzvy ministerstva dopravy zameranej na výstavbu, stavebné úpravy alebo rekonštrukcie cyklistickej infraštruktúry. Kidical Mass Slovensko organizuje prvú takúto cyklojazdu v Trnave v spolupráci s mestom a Trnavským samosprávnym krajom.

Viac k témam: Cyklistické preteky, Cyklojazda, Cyklotrasy, Podujatie
Zdroj: SITA.sk - Trnava organizuje prvé cyklistické podujatie pre deti Kidical Mass, štartuje na Trojičnom námestí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.