Štvrtok, 30. júl 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (29. júl 2026): Nízka hladina Dunaja, prezident SAE na Slovensku a Nábrežný park Staré Lido
- Pri lesných požiaroch zahynuli v Grécku traja hasiči, silný vietor komplikuje boj s ohňom
- Otec Amy Winehouse musí po prehratom spore zaplatiť jej priateľkám takmer milión libier
- Pri streľbe zranili šéfa ruského výrobcu bojových dronov používaných vo vojne na Ukrajine
- Pri nehode na motocykli tragicky zahynul oscarový hudobník a herec Glen Hansard
Takáč má jasno o budúcich parlamentných voľbách, Smer podľa neho pôjde do boja samostatne a zvíťazí
Webnoviny 30. máj 2026 98
30.5.2026 (SITA.sk) - Smer chce ísť sám, opozícia uvažuje o spájaní.
Strana Smer-SD pôjde podľa ministra pôdohospodárstva a podpredsedu strany Richarda Takáča do budúcoročných parlamentných volieb samostatne ako suverénna strana so suverénnym predsedom. Je tiež presvedčený o jej víťazstve v budúcich parlamentných voľbách. Uviedol to v relácii Sobotné dialógy v Slovenskom rozhlase.
„Progresívne Slovensko sa bude snažiť o to, aby neprepadol žiadny opozičný hlas," uviedol Takáčov diskusný oponent, poslanec a podpredseda opozičného hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko k tomu, či opozičné strany vytvoria pred parlamentnými voľbami spoločný blok. Dodal, že k uvedenému cieľu s neprepadaním opozičných hlasov smerujú aj ich aktivity súvisiace so spájaním opozičných strán. Nedávny prieskum pri tom ukázal, že ak by sa pätica opozičných strán zahŕňajúca PS, Demokratov, KDH, SaS a Hnutie Slovensko spojila do jedného bloku, voľby by síce tento blok vyhral, no nemal by dostatok mandátov na parlamentnú väčšinu.
Štefunko na margo kauzy spojenej s matkou predsedu hnutia Michala Šimečku zdôraznil, že kauza Marty Šimečkovej nie je kauzou ich politického hnutia, ani jeho lídra. V súvislosti s vedením Progresívneho Slovenska poukázal, že Šimečka na nedávnom sneme dostal silný mandát a strana pod jeho vedením posilnila aj v prieskumoch preferencií. „Ja som spokojný,” deklaroval Štefunko. Rovnako vyjadril presvedčenie, že Šimečka povedie progresívcov aj do budúcoročných parlamentných volieb.
Viac k témam: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, Parlamentné voľby, Sobotné dialógy
Zdroj: SITA.sk - Takáč má jasno o budúcich parlamentných voľbách, Smer podľa neho pôjde do boja samostatne a zvíťazí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
Pellegrini navštívil v Pekingu aj technologické centrum, zaujali ho najmä roboty používané v zdravotníctve