Pondelok, 8. december 2025
Mimoriadne správy
- Obrovská vlna na ostrove Tenerife zabila dvoch slovenských občanov, tretí je zranený
- The Mirror: Na Ukrajine bolo pravdepodobne zabitých už viac ako pol milióna Rusov
- Nemci odrádzajú svojich občanov od vianočných trhov v Prahe. Číha tam smrteľné nebezpečenstvo, tvrdia
- Seniorka za volantom riešila padajúce veci v aute, skončila v rybníku
- Na ruské mesto Belgorod spadla ruská letecká bomba
Švédi predĺžili hraničné kontroly, Slováci by mali mať vždy so sebou občiansky preukaz alebo pas
BRATISLAVA 9. decembra (WebNoviny.sk) - Švédska vláda opätovne schválila predĺženie kontrol na vnútorných hraniciach s krajinami, ktoré sú súčasťou schengenského priestoru o ďalšie tri mesiace, do 11. februára 2019. Hraničné kontroly pri vstupe do Švédska platia od novembra 2015.
Ako informuje stránka ministerstva zahraničných vecí, kontroly budú najmä na letiskách Arlanda, Bromma, Landvetter, Skavsta, Malmö, v prístavoch štokholmskej oblasti Frihamnen, Värtahamnen, Nynäshamn, Kapellskär a Ystad, Kalsham, Karlskrona, ako aj pri trajektovej doprave v prístavoch Trelleborg, Helsingborg, Göteborg a Varberg.
Veľvyslanectvo SR v Štokholme v tejto súvislosti upozorňuje cestujúcich, aby vždy nosili so sebou platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.
Viac k témam: hraničná kontrola, Švédsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Švédi predĺžili hraničné kontroly, Slováci by mali mať vždy so sebou občiansky preukaz alebo pas © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Kallasová: Washington je stále najväčším spojencom EÚ Sobota, 11:41
Nehodu autobusu v Turecku neprežilo sedem ľudí Sobota, 14:24 Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Časť armády v Benine tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera