Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Sulík povalil už tretiu vládu, konštatuje Gyimesi a podmienku SaS označil za vrcholnú drzosť
Webnoviny 6. júl 2022 556
6.7.2022 (Webnoviny.sk) - „Za vrcholnú drzosť“ považuje poslanec hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) György Gyimesi podmienku strany Sloboda a Solidarita (SaS) na odchod ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) z vlády.
„Prvýkrát Igor Matovič súhlasil s podmienkami, ktoré si dala SaS, druhýkrát súhlasiť nebude," vyjadril sa pre agentúru SITA poslanec Gyimesi v reakcii na rozhodnutie strany SaS vypovedať koaličnú dohodu s tým, že Matovič nebude členom vlády.
Vlani v marci Igor Matovič ako premiér po tlaku SaS podal demisiu a poverenie na zostavenie vlády dostal Eduard Heger (OĽaNO), ktorý dovtedy zastával post ministra financií. Gyimesi predpokladá, že druhý pokus zosadiť Matoviča z funkcie vo vláde teraz nevyjde.
Na otázku, či sa súčasná kríza vo vládnej koalícii skončí predčasnými voľbami alebo menšinovou vládou, Gyimesi odpovedal, že „za týchto podmienok sa asi predčasným voľbám nevyhneme“. Predseda SaS Richard Sulík podľa Gyimesiho „povalil v poradí tretiu vládu".
Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Sulík povalil už tretiu vládu, konštatuje Gyimesi a podmienku SaS označil za vrcholnú drzosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická