Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Súd sa začal opäť zaoberať vraždou českej podnikateľky, obvinení sú dvaja Slováci
Webnoviny 22. marec 2024 495
22.3.2024 (SITA.sk) - V kauze vraždy českej podnikateľky Jany Svobodovej, z ktorej sú obžalovaní dvaja Slováci, začal v piatok Okresný súd v Trnave pojednávať odznova.
Dôvodom je zmena predsedu senátu, po ktorej obžalovaní nedali súhlas na pokračovanie pôvodného procesu. Marek P. z Piešťan a Ľubomír B. z Ostrova pri Piešťanoch si tak opäť vypočuli obžalobu z vraždy a lúpeže z júla 2015.
Na úteku bol štyri mesiace
Ľubomír B. sa stal známym v roku 2016, keď sa mu podarilo utiecť z pracoviska Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove, na úteku bol štyri mesiace. Na pojednávanie do Trnavy ho v piatok priviedli nielen s putami na rukách, ale aj s reťazami na nohách.
Podľa obžaloby Marek P. a Ľubomír B. v júli 2015 na Argentínskej ulici v Prahe prepadli Janu Svobodovú a keď bola v bezvedomí, naložili ju do jej auta Ford Kuga. Ich zámerom bolo získať auto, aby sa mohli dostať na Slovensko.
Keď sa počas jazdy v smere na Brno začala Svobodová preberať, dohodli sa, že ju usmrtia. Spoločne ju uškrtili bezpečnostným pásom vozidla a jej tela sa zbavili na doposiaľ nezistenom mieste, pravdepodobne v lokalite Antonínov Dol pri meste Jihlava.
Obhajoba spochybňuje výpoveď
Polícia na Slovensku sa začala prípadom zaoberať až po oznámení kľúčového svedka, ktorému údajní páchatelia o záležitosti porozprávali.
Obhajoba jeho výpoveď spochybňuje a dáva ju do súvislosti s podmienečným prepustením toho svedka z výkonu trestu odňatia slobody. Obaja obžalovaní svoju vinu v tomto prípade odmietajú. V prípade dokázania viny im hrozí dlhoročný pobyt za mrežami.
Na hlavnom pojednávaní sa dnes čítali výpovede svedkov z predchádzajúcich pojednávaní, prvé sa konalo ešte v novembri 2021. Súd po prečítaní viacerých výpovedí pojednávanie odročil na 5. apríla.
Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: SITA.sk - Súd sa začal opäť zaoberať vraždou českej podnikateľky, obvinení sú dvaja Slováci © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Situácia ohľadom konkurencieschopnosti hospodárstva, vysokých cien energií a energetickej bezpečnosti zostáva podľa Eštoka kritická