Streda, 22. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Súd neprijal obžalobu na Jozefa, známeho z prípadu vraždy právnika Valka
Webnoviny 19. október 2021 537
19.10.2021 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd (ŠTS) neprijal obžalobu na Jozefa Radiča, známeho z prípadu vraždy právnika Ernesta Valka v kauze úkladnej vraždy komplica Antona Hupku. Ako ďalej informoval portál noviny.sk, podľa stanoviska súdu nejde v tomto prípade o úkladnú vraždu. Vecou by sa mal preto zaoberať Okresný súd Bratislava I.
„Súd sa po preskúmaní dôkazov nielenže rozhodol žalobu odstúpiť preto, že podľa jeho názoru nejde o úkladnú vraždu, ale aj preto, že z prezentovaných dôkazov prokurátora nevyplývajú ani dôvody, z čoho by mal mať obvinený Radič obavy, pre ktoré musel naplánovať vraždu svojho komplica a kamaráta," uvádza portál.
Podľa obžaloby Radič vylákal kamaráta na stretnutie do lesa, kde ho mal následne zastreliť a zakopať do ilegálneho hrobu. „Podľa Radiča sa ale v lese stala nehoda a nie vražda. Keď išli cez kroviny, zrejme sa kohútik zbrane zachytil o konár a tak došlo k výstrelu," píše spomínaný portál, ktorý tiež doplnil, že Hupka sa spolu s Radičom podieľal na vykrádaní bánk.
Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd neprijal obžalobu na Jozefa, známeho z prípadu vraždy právnika Valka © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Kubánsky disident Luis Manuel Otero Alcántara odišiel po odpykaní si trestu do exilu v USA