Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
Súd má schvaľovať dohodu s policajným funkcionárom z kauzy Očistec
Webnoviny 13. marec 2022 561
13.3.2022 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na štvrtok 17. marca verejné zasadnutie s bývalým policajným funkcionárom Vladimírom B. V jeho prípade podal prokurátor v januári na súd návrh na schválenie dohody o vine a treste.
Bývalý zástupca riaditeľa expozitúry Západ národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry je stíhaný pre založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny a prijímanie úplatku.
Vladimír B. bol obvinený v rámci akcie Očistec zameranej na nezákonné aktivity vysokých policajných funkcionárov. Podľa obvinenia napríklad za finančnú odmenu kryl daňovú trestnú činnosť bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby Františka B. Stíhaný je tiež v rámci prípadu známeho ako Agentúra, ktorý sa tiež týka korupcie.
V rámci akcie Očistec zadržali koncom roka 2020 viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Stíhaní sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy činov alebo trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa. V kauze figurujú okrem iných aj bývalý policajný prezident Tibor G., exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter H. alebo bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert K.
Viac k témam: Trestná činnosť, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd má schvaľovať dohodu s policajným funkcionárom z kauzy Očistec © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO