Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Študenti v Komárne darovali 35 litrov krvi, potrebujú ju pacienti nemocnice
NITRA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Študenti troch stredných škôl a univerzity v Komárne darovali 35 litrov krvi, ktorú využije Nemocnica Komárno pre svojich pacientov. Do Študentskej kvapky krvi sa zapojilo 78 darcov.
,,Máme početnú skupiny darcov do veku dvadsať rokov, ktorí darujú krv pravidelne, čomu sa veľmi tešíme. S potrebou pomáhať a podeliť sa o najvzácnejšiu tekutinu na svete sa zoznámili vďaka celoslovenským kampaniam. Dalo by sa povedať, že komárňanskí študenti tvoria veľkú časť našej miestnej darcovskej základne," uviedla primárka hematologicko-tranfuziologického oddelenia v komárňanskej nemocnici Enikö Radi.
Ako dodala, tejto tekutiny, ktorá zachraňuje životy, nikdy nie je dosť a vítajú každého darcu. Študentská kvapka krvi poukazuje na dôležitosť osvojenia si návyku pravidelného darcovstva krvi už v mladom veku. Nemocnica získala v rámci tejto kampane 78 jednotiek červených krviniek a 78 jednotiek krvnej plazmy.
Viac k témam: darovanie krvi, Nemocnica Komárno, Študentská kvapka krvi
Zdroj: Webnoviny.sk - Študenti v Komárne darovali 35 litrov krvi, potrebujú ju pacienti nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk