Piatok, 5. jún 2026
Mimoriadne správy
- Pri útoku dronov na nákladné lode v Azovskom mori zahynuli piati Azerbajdžanci
- Námorný dron explodoval v prístave Konstanca na pobreží Čierneho mora
- Arménsko sa podľa Lexmann nachádza na križovatke. Voľby rozhodnú, či sa krajina prikloní k Európskej únii alebo k Rusku
- Trump chce pri Lincolnovom pamätníku vo Washingtone vybudovať vlastnú promenádu
- Spojené štáty rušia dohody s Nemeckom o Tomahawkoch, tvrdia nemenované zdroje
Strana SaS si zvolila členov republikovej rady, najväčšiu dôveru získal Martin Klus
Webnoviny 12. jún 2021 635
12.6.2021 (Webnoviny.sk) - Delegáti strany Sloboda a Solidarita (SaS) zvolili na dnešnom kongrese v Pezinku osem členov republikovej rady. Sú medzi nimi Martin Klus, Jozef Kanuščák, Marián Viskupič, Juraj Jevin, Miroslav Žiak, Michal Uherčík, Juraj Droba a Jana Bittó Cigániková.
Troch členov zvolili na štyri roky, jedného na tri roky, dvoch na dva roky a na jeden rok volili dvoch členov. Najviac hlasov získal štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus. Rovnako zvolili členov revíznej komisie a rozhodcovskej komisie. Výsledky oznámil predseda volebnej komisie Radovan Sloboda s tým, že voľba bola mimoriadne náročná, keďže trvala viac ako štyri hodiny.
Predseda liberálov Richard Sulík uviedol, že spravia všetko pre to, aby táto vláda na čele s Eduardom Hegerom (OĽaNO) fungovala do februára 2024, teda do riadneho termínu parlamentných volieb. Na dnešnom kongrese podľa jeho slov potrebovali zvoliť chýbajúcich členov republikovej rady a až po dnešku je kompletná. Politické otázky neriešili.
Reagoval tak na otázku, či si vie predstaviť spoluprácu so stranou Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD). Doplnil však, že si ju predstaviť nevie, lebo je to podľa neho prezlečený Smer - sociálna demokracia (Smer-SD).
Republiková rada SaS je výkonným orgánom strany. Za svoju činnosť zodpovedá kongresu a je povinná riadiť sa jeho uzneseniami a zabezpečovať ich plnenie. Republikovú radu tvorí predseda strany z titulu svojej funkcie a 12 ďalších členov volených kongresom.
Viac k témam: Kongres, kongres strany
Zdroj: Webnoviny.sk - Strana SaS si zvolila členov republikovej rady, najväčšiu dôveru získal Martin Klus © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní