Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Štátne hmotné rezervy môžu počas núdzového stavu tvoriť väčšie pohotovostné zásoby
12.10.2020 (Webnoviny.sk) - Správa štátnych hmotných rezerv SR bude môcť v čase vyhlásenej mimoriadnej situácie alebo núdzového stavu zabezpečiť tvorbu pohotovostných zásob nad rámec ich schválených cieľových stavov, a to na základe požiadaviek oprávnených ústredných orgánov štátnej správy.
V pondelok o tom na mimoriadnom rokovaní rozhodla vláda. Zároveň uložila ministrovi financií poskytnúť správe rezerv v tejto súvislosti súčinnosť.
Pohotovostné zásoby sú jedným z troch druhov štátnych hmotných rezerv. Predstavujú vybrané základné komodity, hotové výrobky určené na okamžitú a bezodplatnú pomoc pri záchrane životov, zdravia a majetku obyvateľstva postihnutého krízovou situáciou, mimoriadnou udalosťou alebo III. stupňom povodňovej aktivity.
Viac o téme: Koronavírus
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, minister financií SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Štátne hmotné rezervy môžu počas núdzového stavu tvoriť väčšie pohotovostné zásoby © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
HARTMANN spúšťa Misiu: Prevencia infekcií
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Evidenčné listy dôchodkového poistenia treba predložiť do konca januára, uviedla Sociálna poisťovňa
Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO