Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
BRATISLAVA 15. mája 2018 (WBN/PR) - Vo štvrtok 28. júna 2018 sa v hoteli Bôrik v Bratislave uskutoční odborná konferencia o informatizácii verejnej správy iDEME 2018 (Informatizácia až po dediny a mestá), ktorú tradične organizuje občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu (PPP). Ide už o 11. ročník podujatia, ktorého spoluorganizátorom je tento rok Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Konferencie sa spravidla zúčastňuje 200 návštevníkov predovšetkým z verejného sektora. Podujatie bude tento rok venované štyrom základným okruhom: eGovernment, kybernetická bezpečnosť a GDPR, Smart Cities and Smart Regions a Broadband.
Podľa prezidenta PPP Milana Ištvána konferencia iDEME 2018 prinesie aktuálne pohľady na budovanie elektronických služieb verejnej správy na Slovensku, predovšetkým vo väzbe na národné eGovernment projekty Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Svetovým eGovernment trendom sa budú venovať prednášky z oblastí bezpečnosti a GDPR, Open Source, Open Data alebo aj blockchainovým technológiám vo verejnom sektore. Záujem bude podľa M.Ištvána aj o tému inteligentných miest a regiónov (Smart Cities a Smart Regions), keďže je čoraz viac atraktívnou aj pre slovenské samosprávy a tie majú záujem o sledovanie svetových trendov a výmenu skúseností s realizáciou modernizačných projektov. Samostatný blok konferencie bude venovaný aktuálnym otázkam rozvoja širokopásmovému internetu na Slovensku, v rámci ktorého bude predstavená dopytová výzva OPII "WiFi pre Teba".
Záštitu nad konferenciou iDEME 2018 prevzal Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Striebornými partnermi konferencie sú slovenská spoločnosť Aliter Technologies a FORTINET. Partnermi podujatia sú spoločnosti ANTIK Technology, Asseco Central Europe, Cisco Systems, Red Hat CEE, SAP Slovensko. Sponzormi sú DITEC a QBSW. Vystavovateľom bude IT školiace stredisko GOPAS. Obsahovými a mediálnymi partnermi sú Fórum pre komunikačné technológie (CTF), magazín PC REVUE, Tlačová agentúra SITA a Výskumný ústav spojov Banská Bystrica (VÚS).
Registrácia na konferenciu iDEME 2018 je možná po vyplnení registračného formulára na stránke www.ideme.net.
Presný program konferencie a viac informácií o predchádzajúcich ročníkoch konferencie iDEME nájdete tiež na stránke www.ideme.net.
Mgr. Milan Ištván, v.r.
prezident PPP
Viac k témam: iDEME 2018, konferencia, Partnerstvá pre prosperitu
Zdroj: Webnoviny.sk - Spustená registrácia na odbornú konferenciu iDEME 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Podnikateľa Vadalu, o ktorom písal zavraždený Kuciak, eskortovali do TalianskaNasledujúci článok
Foto: Vlak s desiatkami detí sa pri obci Porubky zrazil s osobným autom
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky