Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Spolu si volí predsedu, šéfka Progresívneho Slovenska Bihariová ponúkla spojenie strán
25.9.2021 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka hnutia Progresívne Slovensko (PS) Irena Bihariová zaslala pred sobotňajším snemom členom strany Spolu otvorený list. V ňom pripomenula ponuku na spojenie oboch subjektov.
Spája ich úspech vo voľbách
Informovala o tom v tlačovej správe. Bihariová v liste uviedla, že členovia strany Spolu voľbou predsedu na sneme ovplyvnia nielen budúcnosť svojej strany, ale aj budúcnosť Progresívneho Slovenska.
„Spája nás úspech v bratislavských, európskych a prezidentských voľbách, no najmä obrovské množstvo úsilia a práce, ktoré sme pre to vynaložili. Blízkosť našich strán bola predurčená tým, že vznikli na príbuzných hodnotových základoch a obe si kládli za cieľ priniesť Slovensku novú spoločenskú zmluvu,“ napísala Bihariová v liste.
Tretia možnosť pre Slovensko
Opätovné spojenie síl by bolo podľa nej tým najdôveryhodnejším dôkazom, že popri rozhádanej a nekompetentnej koalícii a korupčnícko-extrémistickej opozícii existuje pre Slovensko aj iná, „tretia možnosť“.
Za predsedu strany Spolu kandidujú doterajší predseda Juraj Hipš, ktorý je za opätovné spojenie sa s Progresívnym Slovensko. Jeho protikandidátom je Miroslav Kollár, ktorý zastáva názor, že strana Spolu by mala fungovať samostatne.
Viac k témam: snem strany
Zdroj: Webnoviny.sk - Spolu si volí predsedu, šéfka Progresívneho Slovenska Bihariová ponúkla spojenie strán © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve